Biyografi

Written by

BİYOGRAFİ 

1964 yılında Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesine bağlı Davulga Kasabasında dünyaya merhaba dedim. (Cici oğlu Ethem’in 4. Çocuğu Olarak)

İlkokulu Eskişehir’in Hamidiye Köyünde okudum. Daha sonra 1977 yılında ailece Eskişehir’e taşındık. Ortaokulu Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda okudum.

 1980 Yılında Antalya da Otelcilik ve Turizm Eğitim Merkezine imtihanla girdikten sonra başarı ile bitirerek Talya Otelinde işe başladım. 3 yıl çalıştım. Tabii o zamanlar Talya oteli, Antalya’nın tek oteliydi.

Otelciliğin hizmet anlamında “Altın çağı” Askerlik zamanımdayken geldi ve Çanakkale Jandarma Kampında mutfak sorumlusu olarak 7 ay görev yaptıktan sonra, komutanın özel aşçısı olarak Denizli’ye gittim.

Geri kalan Vatani görevimi Denizli’de tamamladım.

1986 yılında Club Sera’da Production Chef olarak işe başladım. Bu arada görev gereği Sous Chef ve Executive Head Olarak yurt dışında kaldım.

Almanya Frankfurt Marriott Otelde 1 Ay süre ile Türk yemek festivaline katıldım.

Malta da Corinthia Otel grubunda 4 ay süre ile hem eğitim almak hemde eğitim vermek amaçlı kaldım.

KKTC’de Oscar Otel’de Executive Head Chef olarak 1 yıl çalıştım. Mesleğimi profesyonel olarak hala devam ettirmekteyim. Yabancı dil olarak da orta derecede İngilizce bilmekteyim.

Evli ve 3 çocuk babasıyım.

SAYGILARIMLA

Ramazan KIR

 

Article Categories:
Genel Metin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares
Translate »